logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 23 października 2023 13:36

3...2...1...KinoSzkoła czas start!

Po wakacyjnej przerwie po raz kolejny spotkaliśmy się w nowym roku szkolnym na zajęciach realizowanych przez Fundację Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych „KinoSzkoła”.

W październiku rozpoczęliśmy zajęciami dla klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu oraz Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie. Najmłodsze klasy szkół podstawowych rozmawiali o rycerskich wartościach, a po prelekcji obejrzeli film animowany „Nel i tajemnica kurokota”. Klasy 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchowie, a także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Darskowie zastanawiali się jak rozbudzić wewnętrzny potencjał? Po dyskusji obejrzeli film „Vinsky i pył niewidzialności”. Najstarsze klasy 7-8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu rozmawiali na temat tego, jaką wartość ma dla nich wiedza? Następnie wyświetlony został film „Ufo”. Zajęcia w październiku zakończyli najmłodsi, czyli przedszkolaki z Przedszkola Prywatnego ze Złocieńca oraz z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu. Dzieci żywo dyskutowały o kodeksie przedszkolaka, zastanawiały się po co są zasady, czy należy ich przestrzegać i czy zasady są ważne. W zrozumieniu zagadnień pomogły im przygody ich ulubionych bohaterów z bajek „Toru superlis”, „Pamiętnik Florki”, „Przytul mnie”. Kolejne zajęcia już za momencik! Zapraszamy!

tekst i zdjęcia: K. Borowczak

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus