logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 17 kwietnia 2024 10:05

TYLKO KOLOR - wernisaż Andrzeja Jankowskiego

TYLKO KOLOR- wernisaż Andrzeja Jankowskiego.
Twórcą jest mieszkaniec Złocieńca. Od 45 lat pasjonat elektroniki. Na co dzień można go spotkać w punkcie usługowym naprawy odbiorników radiowych i telewizyjnych.
Kolekcjoner zabytkowych urządzeń radiowych, gramofonów i płyt na 78 obrotów.
Jego prace nie są jedynie rezultatem renowacji, to prawdziwe dzieła sztuki, w których elementy starej elektroniki odzyskują nowe życie i znaczenie.
Wernisaż otworzyła Jolanta Smulska, dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na zwiedzanie wystawy, gdzie goście mogli podziwiać prace, pobudzając swoją wyobraźnię poprzez wolne interpretacje dzieł.
Kilka słów od autora: „Niektóre telewizory uległy trwałej destrukcji, ale wykorzystując części składowe ekranów daje im nowe zastosowanie.
Malując na foliach rozpraszających światło przywracam im część pierwotnych cech użytkowych. Mam nadzieję, że odzyskany kolor i światło wniesie do naszego życia odrobinę radości i rozświetli szarość dnia codziennego.”
Wystawę można podziwiać do 26 maja w Złocienieckim Ośrodku Kultury przy ulicy Połczyńskiej 6 w Złocieńcu.
Zdjęcia: E.Kordek
Tekst: J.Mikulec

Media

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus