logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 30 czerwca 2014 12:27

Europejski Festiwal Ludzi

Już po raz drugi 50. osobowa grupa z Powiatu Drawskiego weźmie udział w Europejskim Festiwalu Ludzi (EPF) - tym razem w Bad Segeberg w terminie od 19 do 26 lipca. W Europejskim Festiwalu Ludzi bierze udział 15. państw Unii Europejskiej: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Grecja, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Szkocja, Włochy i Polska.

Celem naszych wyjazdów jest upowszechnianie i promocja naszego regionu, jak również integracja europejska. Cele te realizujemy m.in. poprzez prezentacje artystyczne i teatralne oraz zawody sportowe, którym przyświeca idea fair play.

 

W tym roku zaprezentuje się zespół śpiewaczy „Darskowiacy”. Natomiast zmagania sportowe, w których weźmiemy udział to: pytanka, siatkówka, duathlon – bieg na 1,7 km i pływanie 200m, piłka nożna oraz koszykówka.

 

W trakcie festiwalu, który trwa tydzień, (co roku w innym państwie) mamy okazję obcować z różnorodnością kultur i tradycji. To także okazja nie tylko do poznania ale również smakowania całego bogactwa kuchni europejskich. Dodatkowym elementem festiwalu jest przełamywanie barier międzypokoleniowych, bowiem w skład drużyn poszczególnych państw wchodzą członkowie reprezentujący różne grupy wiekowe.

http://www.cowaleurope.co.uk

 

logo na 2015 rW roku 2015 gospodarzami Europejskiego Festiwal Ludzi będzie Złocieniec i Wierzchowo. 50. osobowe grupy z 15. państw Unii Europejskiej w Złocieńcu zaprezentują swoją kulturę narodową i wezmą udział w zawodach sportowych. Już dziś zachęcamy wszystkich mieszkańców Złocieńca do wsparcia tego wydarzenia i uczestniczenia w nim.

 

 

 

 

 

Link przypominający o pobycie na Europejskim Festiwalu Ludzi w Luksemburgu w 2013r.:

http://epf2013.lu

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus